best.clictopic.com
BEST OF THE BEST

Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului. Multumim !!!

PLAYERE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

PLAYERE

Mesaj Scris de fighter la data de Dum Oct 16, 2011 12:16 pm

JetAudio
JetAudio este un player multimedia foarte bun ce include multe optiuni interesante. Este compatibil cu foarte multe formate, iar interfata acestuia poate fi customizata prin diverse skin-uri si setari. Una dintre cele mai interesante proprietati o reprezinta posibilitatea folosirii JetAudio ca o bara aditionala celei de Windows, putand astfel sa controlati redarea fara a va intrerupe lucrul. Aplicatia include diferite optiuni menite sa faca redarea mai placuta, cum ar fi efecte de sunet, cross-fading si multe altele. In plus, cu acest program iti poti copia CD-urile preferate, inregistra sunet, converti fisiere audio sau chiar scrie muzica favorita pe CD-uri.

DOWNLOAD JetAudio

AIMP
Aimp reprezinta un player audio care este capabil sa citeasca majoritatea formatelor audio printre care si MP3, OGG, WMA, AAC, WAV, APE, MPC, AC3, FLAC, suportand inclusiv file .CUE cu un singur track si playlist in diferite formate incepand cu formatul cel mai raspandit .m3u ; de asemenea este capabil sa converteasca si unele formate audio.

DOWNLOAD AIMP - 1
DOWNLOAD AIMP - 2

Winamp
Winamp este unul din cele mai populare playere audio - video, este gratuit si suporta majoritatea formatelor video si audio.

DOWNLOAD Winamp Media Player

Ultima editare efectuata de catre fighter in Joi Oct 27, 2011 11:48 am, editata de 1 ori
fighter
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 16/01/2011
Varsta : 39
Localizare : In apropiere

http://www.best.clictopic.com

Sus In jos

Re: PLAYERE

Mesaj Scris de T0mb3Ron la data de Dum Oct 16, 2011 7:03 pm

Multumim fight Smile
Ca tot am trecut pe aici te provoc cu o intrebare doua :p
In ce format sunt melodiile cu 4-6 canale?
Si ce player le poate reda pe 4-6 canale?
Smile

T0mb3Ron
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 11/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de fighter la data de Lun Oct 17, 2011 1:40 am

Man din cate stiu sunetul pe 4 - 6 canale este in format ac3 si DTS, apoi exista DVD-Audio (DVD-A) cu muzica pe 6 canale. De asemenea am auzit si de FLAC - uri pe 6 canale, insa e greu de gasit asa ceva ... ai muzica 5.1 ? Cool
Si in legatura cu playerele pt asa ceva, incearca PowerDvD, windows media player sau VLC.
Sa imi spui daca e ok ce am spus si te-a ajutat. Razz
fighter
Administrator
Administrator

Sus In jos

Mesaj Scris de T0mb3Ron la data de Lun Oct 17, 2011 11:26 am

nu am melodii pe 4-6 canale.am cautat si am gasit ac3 in numele filmelor dvd si dts in numele filmelor bluray Sad
Merci oricum Smile

T0mb3Ron
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 11/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de fighter la data de Lun Oct 17, 2011 11:55 am

Man atat ac3 cat si dts se refera la sunet surround (4-6 canale) si filmele care contin in nume aceste formate au astfel de sunet.
Stiu ca exista si muzica 5.1 insa este greu de procurat, deocamdata numai in filme gasesti asa ceva in mod uzual.
fighter
Administrator
Administrator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos